etap
Może też jest inaczej jak się robi natrysk dach nawet jakby to była piana zamknięto-komórkowa a inaczej jak w prasie trzymane są płyty i piana nie ma gdzie swobodnie się rozrosnąć poza formę. Jeszcze też niewiadomo jakie jest pokrycie dachu i czy jest zrobione pod piane deskowanie czy nie.
Tak więc myślę ze mogę być spokojny o jakość płyt h-block nawet po 50latach (o ile dożyję i będzie za co żyć by żyć).Jeszcze jedna rzecz mnie natchnęła przy okazji wizualizacji etapów pracy składania domu z modułów i na razie to wyjaśniam. O co chodzi? O dach a dokładniej mówiąc o moduły dachowe. Pisałem tu że dach można zrobić od razu w rozstawie co 62,5cm. Wtedy ten wiązar byłby z belek 60x140mm i pokryłoby się je płytą OSB dzięki czemu ładnie się zepnie wszystko w całość. Następnie normalnie membrana dachowa, łaty, kontrłaty i pokrycie z dachówki lub blacho-dachówki. Ściany szczytowe z h-blocka też by się zrobiło tylko na wysokość do sufitu a reszta w szkielecie bo po co mi na strychu akurat ocieplone ściany za które trzeba zapłacić? Więc zobaczę co z tego wyjdzie. Wiecie naprawa zawalonych kanałów kanalizacyjnych może czy są jakieś przeciwwskazania do tego aby robiąc deskowanie dachu z płyt osb, na to łaty i kontrłaty to aby dać łatę szeroką na 40mm i wysoką na 60mm z drewna KVH w rozstawie co 54cm i na osb przykleić 5cm styropianu i to jeszcze nie na całą połać a na część dachu gdzie jest część jakby mieszkalna a nie na całości?? kiepska jakość tam wyszła na tym ale nie wiem czemu. Jak sobie na kompie odtwarzam to jest lepiej. Tak jak pisałem to jest koncepcja. Wolałem taki filmik zrobić niż zawalać was obrazkami po kolei bo wyszło tego 250 zdjęć.
Z tych najważniejszych to jest tak, na początku zdjęcie humusu jakieś 30cm, następnie na szerokość łyżki 40cm (pod ściany zewnętrzne a pod wew. na szerokość 30-35cm) wykopie się rowy na jakieś 40-50cm głębokości i do tego wsadzę zbrojenie i zaleję betonem B20. Następnie zrobi się szalunki na wysokość 80cm czyli 50cm ponad poziom terenu. Pod zewnętrzne ściany domu zrobi się ściany fundamentowe o szer.17cm a pod wewnętrzne nośne 13cm. Jak do tego będzie trzeba zrobić jakieś zbrojenie to się zrobi http://pogotowie-wodociagowe.pl/usuwanie-awarii-sieci-kanalizacyjnej/. Potem jak będzie pora to się je pomaluje dysperbitem. Następnie przyjdzie czas na zasyp piachem czy pospółką, rozłoży się potrzebne rury i to co trzeba przed chudziakiem. W garażu nie będzie ogrzewania więc piachu będzie tyle aby potem wylać 15cm betonu zazbrojonego siatką i by było na równo z ścianą fundamentową a po resztą piach będzie się kończył na 35cm przed posadzką by wylać 10cm chudziaka bo na niego potem pójdzie 20cm EPSa i 5cm wylewki. Następnie przyjdzie czas na montaż paneli h-block itd. Co o tym myślicie?
Komentarze
Prześlij komentarz